Войти на сайт

Войди на сайт, используя одну из соцсетей:

×
Ты уже голосовал за этот комментарий
Наверх


Проверено на себе

Just Lviv it!

Відкривай свою країну! Подорожуй патріотично!
11 июля 2014 в 00:04
2398 просмотров

Как же иногда кстати принимаются спонтанные решения! Ведь в один прекрасный вечер Вы можете сидеть в компании друзей и вдруг решить сию же минуту оправиться в другой конец страны. Так мы и поступили, купив билеты и отчалив в украинский Пьемонт – город Львов.                                                     Итак, Львов. Об этом городе можно говорить бесконечно, але виключно українською мовою (з цього моменту і далі на щирій солов'їній). Це – одне із найпрекрасніших міст Європи, в якому органічно переплелись минуле і сучасне. Сьогодні місто Лева – це культурна перлина нашої країни, столиця Галичини, місто, якому вдалося зберегти своє давнє обличчя  понад сім століть. 
Історія заснування Львова пускає своє коріння в далеку давнину. У XIII в. він став столицею Галицько-Волинського князівства, саме тоді великий князь Данило Галицький дав місту ім'я свого сина Лева. Княжий Львів в ті далекі часи розкинувся біля підніжжя Замкової гори.
У другій половині XIV ст. - початку XV ст. центр міста розмістився в районі теперішньої площі Ринок. Його територію замикали фортечні стіни з вежами та брамою. Завдяки тому, що він перебував на перетині головних європейських шляхів, Львів швидко став важливим економічним і торговим центром. Зі Львовом пов'язані такі визначні події, як друк першої в Україні книги, запуск першої повітряної кулі, першого електричного трамвая. Ще одним цікавим моментом в історії міста було те, що на його території існували три церковні метрополії – греко-католицька, римо-католицька та вірменська. Сучасний Львів відіграє важливу політичну, культурну та економічну роль в житті України та є дуже привабливим для туристів - сюди їдуть не тількі з різних куточків України, а й з цілого світу.

Львів – це музей просто неба. На його території знаходиться більше 2000 культурних надбань, серед яких - 50% усіх архітектурних пам'яток України. До того ж, більшість з них розташована в самому центрі міста. З 1998 року центральна частина міста була внесена у Світову спадщина ЮНЕСКО.

Львів відрізняється великою кількістю соборів, монастирів і костелів. Цікаво на них подивитися не тільки парафіянам, але й звичайним туристам, адже кожен храм або костел міста є унікальним і неповторним. Тут велично постають: Домініканський собор, церква Покрови Пресвятої Богородиці, церква Святих Апостолів Петра і Павла, собор Святого Юра, костел Святого Антонія, Вірменський собор Успіння Пресвятої Богородиці, Кафедральний собор Успіння Пресвятої Діви Марії, Ансамбль Успенської церкви.


Дуже цікавим місцем є Личаківський цвинтар. Це місце і кладовищем-то назвати не можна! Пам'ятники та склепи, які стоять там вже майже 220 років, –  це неймовірні за своєю красою шедеври скульптури та архітектури, це творіння відомих майстрів. Личаківський цвинтар відомий не тільки своїми надгробними пам'ятниками, а й тим, що там поховано багато відомих людей, а з ними й цікавих історій і легенд. Перелік персоналій дуже великий, але найголовніших ми все-таки назвемо: відомий письменник-каменяр - Іван Франко, член «Руської Трійці»  - М.Шашкевич, відома у всьому світі - співачка С. Крушельницька, виконавець і співак -  В.Івасюк, а також І.Вільде, І.Крип'якевич, І.Труш, С.Людкевич, А.Гротгер, С.Банах та інші. Невелика статистика - Личаківське кладовище розташоване на 86 полях і 42 гектарах доглянутої території.


Заклади

Гастрономічні заклади Львова – окрема тема не тільки для розмови, а й для поїздки. Так, в Мазох-кафе, яке присвячене письменнику Леопольд фон Захер-Мазоху, Вас можуть не тільки нагодувати, але й відшмагати батогом або закувати в кайдани.                                                                                                                                                         
У єврейському ресторані «Під Золотою Розою» в меню немає цін, а те, скільки Ви заплатите за свій обід або вечерю, залежить від того, чи зможете Ви сторгуватися з офіціантом.
                                                                 
Ресторан «Криївка» стилізований під партизанський схрон УПА. На вході тут Вас зустріне боєць з автоматом, який запитає пароль і напоїть медовухою.                                                    Шоколад - це одна з візитних карток Львова, а «Львівська майстерня шоколаду» - це кращий заклад в місті, де можна покуштувати цю смакоту. Проте в кожному подібному закладі на Вас чекає величезна кількість різноманітних видів шоколаду, солодощів і, звичайно, приємна атмосфера.

Якщо вже мова пішла про шоколад, то слід згадати і про каву - ще один продукт, без якого неможливий Львів. Львівська кава - надзвичайно смачна! Цікавим місцем, де можна її скуштувати є «Львівська копальня кави». За твердженням її творців, вона стоїть прямо над кавовою шахтою, а, отже, сюди потрапляють тільки найсвіжіші і найкращі зерна. Причому, внутрішній простір також стилізовано під шахту. Суворі чоловіки в спецодягу завозять в зал нібито тільки-но добуті зерна, перемелюють їх на очах відвідувачів і тут же варять з них каву. 

Знаєте Ви, що гас і гасову лампу були винайдені у Львові? Саме цим фактом і присвячений ресторан-музей «Гасова Лямпа», біля входу в який сидить сам  винахідник - Ігнатій Лукасевич.

 
Смачно перекусити можна в кафе «Старий Трамвай», яке являє собою старенький вагон, усередині якого розташовані столики для відвідувачів. А заглянувши в кафе «Двері в ...», ви опинитеся у Львові столітньої давнини!                                                                                                                                          
 
Захоплюючим дійством для Вас, напевно, стане прогулянка по вулиці Кривоноса і парку «Високий Замок», що приведе до Замкової гори, піднявшись на яку Вашому погляду відкриється неймовірний міський пейзаж. Оглядовий майданчик знаходиться на висоті 413 метрів над рівнем моря. Це штучний курган, насипаний в 1869 - 1900 роках польською громадою міста на честь 300-річчя Люблінської унії. Вдивляючись в переплетення вуличок, Ви зможете відшукати нові привабливі куточки Львова, на які варто поглянути.                                                                                                                                                                

Тож обов’язково знайдіть час для того, щоб  насолодитися красою одного з найдавніших міст України, адже воно все ще зберігає в собі стільки таємниць. А отже, вперед, до вражень, підкорювати українській туристичний простір та місця, якими ми маємо пишатися! 

Популярное в блоге

Нет комментариев